Täna pidime me minema Kuperjanovi tänavale, kus meile räägiti kõrva-, nina- ja kurguhaigustest. Õppejõud oli meil doktor Indrek Aus. Suhtlus toimus vabas vormis, kus me saime küsida küsimusi erinevatest asjadest, millest me teada tahtsime. Ta kasutas slaide, mis olid informatiivsed ning asjakohased.
Alguses olime õpperuumis ning kui teemad saime läbitud, siis läksime me majatuurile, kus ta näitas meile erinevaid ruume alates palatitest ja lõpetades protseduuride ruumiga. Samuti saime vaadata inimese kuulmekilet, mis oli päris huvitav. Doktor Aus tutvustas meile natuke arsti tööd, kes peavad tegelema kõrva- ja kurguhaigustega. Saime teada, et tööpäevad on väga pikad ning rasked, aga samas on see tohutult huvitav.
 |
Foto: Minna-Maria Lass |
Loengu esimeses pooles käsitlesime me inimese kõrvaanatoomiat ning rääkisime erinevatest haigustest, mida inimesed põevad. Paljud arvavad, et kui neil kõrv valutab, siis on neil keskkõrvapõletik. Aga see pole nii lihtne. Doktor Aus ütles, et esimene asi, mida teha kõrvavaluga, on võtta valuvaigistit ning kui siis ka valu üle ei lähe, tuleb pöörduda perearsti poole. Keskkõrvapõletiku tekkepõhjus tavaliselt on rinosinosiit. Sain teada huvitava fakti, et lapsed panevad herneid ninna ja kõrvadesse. Aus rääkis meile ühe loo kuidas üks mees neelas õllekorgi alla. Seltskond istus koos ning neil oli lõbus olla, üks mees hakkas rääkima, et Taani keelt saab nii rääkida, kui paned õllekorgi endale keele peale (tagumisele osale). Sellepeale proovis üks julge kohe ära, aga juhtus halvim ehk ta neelas selle korgi alla. Õnneks korgi teravad ääred ei kahjustanud söögitoru, magu ega soolestikku. Võib öelda, et see oli õnnelik õnnetus. Teine lugu oli poisist, kes soovis tüdrukule teha abieluettepaneku, aga tüdruk vastas eitavalt. Poiss muutus kurvaks ning ta mõtles, et neelab kuldsõrmuse alla. Neelaski, aga see võeti arstide poolt välja ning kõik lõppes hästi.
Mulle meeldis see õppepäev, sest õppejõud doktor Indrek Aus oli mõnusalt humoorikas ning väga hea suhtleja. Sain teada huvitava fakti. Kui inimesel on hääl ära, siis ta ei tohiks rääkida, sest tal on häältepaelt lihased üle koormatud (kõige sagedamini juhtub seda õpetajatel ning lauljatel).